KÜSIMUSED JA VASTUSED

Mis asi on hammaste valgendamine ja kuidas see toimib?

Aja jooksul võivad hammaste pinnale kinnituda erinevad värvained ja pigmendid, mis põhjustavad hammaste värvimuutuseid.
Nende plekkide eemaldamiseks kasutatakse kõige sagedamini kahte meetodit: füüsiline plekkide eemaldamine ja keemiline valgendamine.

Füüsiline plekkide eemaldus aitab pindmisi värvimuutuseid eemaldada abrasiivse meetodi abil. Seevastu keemiline valgendamine toimib nii pindmiste kui ka sisemiste plekkide (plekid hambaemaili sees) puhul. Seega on keemiline valgendamine kõige levinum ja tõhusam hammaste valgendamise meetod.

Kuidas keemiline valgendamine hammastelt plekke eemaldab?

Hammaste keemiline valgendamine oksüdeerib plekke ja muudab värvihoidvaid molekule. Lihtsamalt öeldes tungivad pleegitusained läbi hambaemaili ja lagundavad värvihoidvad molekulid väiksemateks, lihtsamateks vormideks. Mida väiksem on molekul, seda heledam on molekuli värvus, mille tulemuseks on hammaste üleüldine heledam värvitoon. Tuntuimad keemilised valgendusained on vesinikperoksiid, karbamiidperoksiid ja ftalimidoperoksükaproonhape (lühendatult PAP).

Mis on vesinikperoksiidi ja PAPi vahe?

Nii PAP-valgendusel kui ka vesinikperoksiidi abil hammaste valgendusprotseduuris kasutatakse hammaste heledamaks muutmiseks oksüdeerivat toimet. Valgendusprotsessi käigus vabastab vesinikperoksiid vabu radikaale, mis ründavad seejärel orgaanilisi molekule, et muuta hambaid heledamaks. Samas mõjutavad vabad radikaalid ka hambaemaili ja igemeid, mistõttu võivad valgendusprotsessiga kaasuda sellised soovimatud kõrvaltoimed nagu tundlikkus, igemete ärritus ja demineraliseerumine. PAP reageerib hammaste värvimuutuste suhtes sarnasel viisil, kuid ei vabasta vabu radikaale, mõjutades vaid värvimuutusi põhjustavaid molekule. See tähendab, et need molekulid lagundatakse ohutult, ilma et tekiks tundlikkust, valu või hammaste kahjustust.

Mis teeb PAP valgendusmeetodi eriliseks?

PAP valgendusmeetodit välja töötades on olnud eesmärgiks luua optimaalne koostisprotsess, mis suurendaks PAP-i eeliseid teiste meetodite ees. Tulemuseks on Nordensmile’i toodetes kasutatav PAP valgendusmeetodi retsept, mis valgendab tõhusalt hambaid ilma soovimatute kõrvaltoimeteta. PAP meetodi koostisesse on lisatud ka mitmeid teisi toetavaid koostisosi nagu kaaliumtsitraat ja hüdroksüapatiit, mis remineraliseerivad hambaid ja aitavad vähendada ka juba olemasolevat hammaste tundlikkust.

Mis on Nordensmile PAP valgenduse peamised koostisosad?
PAP koosneb kolmest võimsast põhikomponendist ja täiendavatest koostisosadest, mis muudavad koostise võimalikult tõhusaks.
 
Meie koostise peamised komponendid on järgmised:
 
Ftalimidoperoksükaproehape (PAP)
Hambavalgenduse koostisosa, mis on ohutu alternatiiv vesinikperoksiidile. Sel ei ole negatiivseid kõrvalmõjusid hammaste valgendamise ajal, aidates tõhusalt valgendada ilma valu või tundlikkust esile kutsumata.
 
Hüdroksüapatiit (Hap)
Hüdroksüapatiit on hammaste peamine koostisosa. PAP sisaldab selle sünteetilist versiooni, mis viib mineraalid tagasi kahjustatud emaili osadesse, aidates aja jooksul tugevdada hamba kaitsvaid kihte.
 
Kaaliumtsitraat
Kaaliumtsitraat on tundlikkust vähendav aine, mis aitab leevendada juba olemasolevat tundlikkust. Kaaliumtsitraat jõuab hambasse läbi pehme dentiinikihi ning annab hambanärvidele püsiva kaitse valu ja tundlikkuse eest.
 
Täiendavad koostisosad: glütseriin, vesi/Aqua, ammooniumakrüüldimetüültaurat/VP kopolümeer, PVP, kaaliumhüdroksiid, naatriumsahhariin, aroom/piparmündiõli, vilgukivi, titaandioksiid, piroktoon-olamiin
Kui kaua võtab aega, et näha Nordensmile hambavalgenduskomplekti tulemusi? PAP

on loodud nii, et optimaalseid tulemusi on võimalik saavutada juba üksnes ühe protseduuriga. Kasutamata tuube saab hoida valgendamiseks näiteks enne mõnda sündmust või kasutada iga paari kuu tagant, et hammaste valgendust veelgi tõhustada.

Kas Nordensmile hambavalgenduskomplekt muudab hambad tundlikuks?

Ei, Nordensmile hambavalgenduskomplekt ei tekita valu ega tundlikkust valgendusprotseduuri ajal ega pärast seda. See on saavutatud tänu PAP-i mõjule ainult hamba värvimuutuste vastu, kahjustamata seejuures hamba väärtuslikku kaitsekihti. Selleks, et leevendada ka olemasolevat tundlikkust, on PAP loodud koos võimsa tundlikkust vähendava ainega, mida nimetatakse kaaliumtsitraadiks. Kui Sul on hammaste tundlikkus, soovitame enne valgendusprotseduuri alustamist siiski konsulteerida oma hambaarstiga.

Kuidas kasutada Nordensmile hambavalgenduskomplekti?

1. Lülita LED-lamp sisse. Selleks ava lambi tagumine kate, eemalda mõlemad patareid ja tõmba plastmassist sakk välja. Aseta patareid uuesti sisse, kiri ülespoole ja sulge kate.
2. Kinnita kape LED-lambi külge.
3. Pese hambaid põhjalikult 2 minuti jooksul enne valgendusprotsessi.
4. Ava valgendusgeeli tuub, keerates korki. Igas tuubis on ühe valgendusprotseduuri jaoks vajaminevas koguses geeli.
5. Kanna geel kapele, pannes pool tuubi sisust kape ülemisele osale ja teine pool tuubi sisust kape alumisele osale.
6. Lülita LED-lamp sisse, vajutades lambil olevat nuppu.
7. Aseta LED-lamp suhu ja valgenda hambaid 10 minutit, kuni lamp lülitub automaatselt välja.
8. Lõpetuseks eemalda LED-lamp suust koos kogu üleliigse geeliga ja loputa suud põhjalikult veega.

Seadme hooldamine:
Puhasta kapesid sooja veega, eemaldades need alati enne puhastamist LED-lambi küljest.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST