Hammaste kodune valgendamine ja sellega kaasnevad probleemid?

Kodune hammaste valgendamine kogub iga aastaga aina enam populaarsust ja on ühe rohkematele inimestele kättesaadavaks muutunud. Hammaste tooni muudab tumedamaks näiteks kohvi, tee, veini ja teiste tugevaid pigmente sisaldavate toiduainet ja jookide tarbimine.

Enamasti kasutatakse kodusteste hambavalgenduskomplektides peroksiidipõhiseid geele ja kreeme, kuid pikaajalisel kasutusel ei ole need meie hammaste tervisele head ning nende järjepidev kasutamine võib lõppeda erinevate igemehaiguste või tõsiste tüsistustega.

Kuigi on tõestatud, et peroksiid pleegitab hamba pinda, mis omakorda valgendab hambaid, kahjustab see ka pikaajalisel kasutamisel üleüldist suutervist.

Mida võib peroksiidipõhiste hambavalgendustoodete kasutamine põhjustada?

Dentiiniallergiat, suu- ja limaskesta kahjustamist ning ärritust, igemete ülitundlikkust , põletustunnet ja emaili pöördumatuid kahjustusi. Proksiidipõhistel toodetel on hambaemaili rikkumisel nii tugev mõju, et Euroopa Liit on oma Nõukogu direktiiviga piiranud vesinikperoksiidi kogust käsimüügil olevates hambaravitoodetes.

Mis on PAP? Ja miks see on parem kui peroksiid?

PAP ehk Ftalimidoperoksükaproonhape on uus mitteinvasiivne hammaste valgendamise tehnoloogia, mis ei kahjusta hammaste emaili.

Nordensmile on välja töötanud lahenduse, mis pakub võimalust valgendada hambaid nii, et saaksite jäädavaid kahjustusi vältida. Komplekti teeb eriliseks peroksiidi alternatiivina kasutatav PAP-hape, mille koostis ei kahjusta hambaemaili ega dentiinikudet. Samuti ei teki pärast valgendamist hammaste ja igemete tundlikkust.

Kuidas toimib hammaste valgendamine?

Oksüdatsioon on valgendamiseks vajalik protsess, kuna see neutraliseerib orgaanilised kaksiksidemed, mis põhjustavad hammaste värvimuutust. PAP sisaldab kõrget oksüdatsioonipotentsiaali, mis lahustab emaili pinnale ning emaili taha kogunenud plekid ja läheb läbi dentiinikihi, neutraliseerides veelgi sügavamad plekid. Sinise valguse tehnoloogia kiirendab PAP-i toimeprotsessi, et aidata tungida läbi kolme hambakihi ning pääseda ligi sügavale juurdunud värvimuutustele.

Professionaalne hambavalgenduskomplekt on mõeldud lihtsaks ja tõhusaks hammaste valgendamiseks koduses keskonnas. Meie hambavalgenduskomplekti kasutajad on saavutanud kuni 8 tooni valgemad hambad!

Kas PAP tõesti toimib?
Jah! Mitmed teaduslikud hambaraviuuringud, sealhulgas ajakirjad “Journal of Applied Oral Science ja Elsevier”, on tõestanud, et kõrge kontsentratsiooniga PAP-põhised valgendusained on sama tõhusad kui vesinikperoksiidil põhinevad tooted. Uuringud näitavad, et PAP on hambaemailile ja suu tervisele vähem kahjulik kui peroksiidtooted.

“JAOS”-i uuring näitas, et 59% kõigist uuritud hammastest paranes värv pärast ühte kasutamist, vaid 24 tunni jooksul. Samas kui vesinikperoksiidil põhinevad ravimeetodid sõltuvad sarnaste tulemuste saamiseks mitmekordsest kasutamisest. Uuringud näitavad, et 5% PAP võrdub 3% peroksiidiga; see tähendab, et töö tegemiseks on vaja rohkem head asja. PAP valgendab hambaid sama hästi kui peroksiid, ohustamata emaili ja dentiini tervist!